R, 24.06.2022

Inglise politsei: meie sekkumiseta tulnuks EMi finaalmäng ära jätta

Toimetas Ville Arike
Inglise politsei: meie sekkumiseta tulnuks EMi finaalmäng ära jätta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseil oli pühapäeval Wembley staadionil ja selle ümbruses rahvamassi ohjamisega tublisti tegemist.
Politseil oli pühapäeval Wembley staadionil ja selle ümbruses rahvamassi ohjamisega tublisti tegemist. Foto: Action Images via Reuters/Peter Cziborra/Scanpix

Pühapäeval murdsid paljud piletita fännid Londonis Wembley staadionile, et näha jalgpalli EMi finaali Inglismaa - Itaalia. Politsei esindaja teatel tegid nemad kõik õigesti ning nende sekkumiseta võinuks mäng tol õhtul sootuks ära jääda.

Niisuguse arvamusega tuli välja politsei kõrge esindaja Jane Connors. Probleem tekkis sellest, et sajad ning ilmselt ka tuhanded fännid murdsid turvatöötajatest läbi ja sisenesid staadionile piletita.

EMil korra tagamise eest vastutanud Connors teatas Sky Sportsile, et ta ei aktsepteeri arvamusi politseioperatsiooni ebaõnnestumise kohta. Ta ei kahtle, et politsei sekkumine hoidis ära sündmuste edasise teravnemise.

«Rahvuslikuks pidupäevaks kujunema pidanud päev muutus väikese grupi korda rikkuvate ja vägivaldsete fännide tõttu selliseks, kus kahjuks püüti finaali kaaperdada. Politseil oli suurimaid valmisolekuid, mis niisuguse kaliibriga jalgpallimänguks kunagi olnud on. 

Varsti pärast väravate avamist jäid turvatöötajad suurte masside vastu. Mul pole kahtlust, et politsei kiire sekkumine ei lasknud olukorral eskaleeruda,» ütles Connors.

Märksõnad
Tagasi üles