R, 24.06.2022

Turvatöötajad võtsid EM-finaalil piletita fännidelt pistist

Siim Kaasik
, reporter
Turvatöötajad võtsid EM-finaalil piletita fännidelt pistist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Wembley turvameeskonna töö EM-finaali ajal on saanud kõvasti kriitikat.
Wembley turvameeskonna töö EM-finaali ajal on saanud kõvasti kriitikat. Foto: AP Photo/David Cliff/Scanpix

Osa Wembleyl toimunud jalgpalli EMi finaali turvamehi võttis piletita fännidelt pistist ning lasi nad staadionile.

Kaks tundi enne Inglismaa ja Itaalia finaalmängu püüdsid tuhanded inimesed Wembleyle sisse murda. Kuigi UEFA teatas vahetult pärast intsidenti, et piletita fännidel ei õnnestunud staadionile pääseda, ei vastanud see informatsioon siiski tõele.

Inglismaa väljaanded kirjutavad, et piletita fänne tungis staadionile sadu kui mitte tuhandeid. Mirrori andmetel ähvardati mõnda turvatöötajat noaga, kuid The Times kirjutab, et oli ka neid korravalvajaid, kes olid pistise eest valmis tööülesandeid eirama.

«See oli šokeeriv. Ma pole kunagi midagi sellist oma elus näinud. Mängus oli palju sularaha. Tema taskud olid raha täis,» sõnas The Timesile üks legaalselt mängu külastanud fänn.

Üks BBC raadioga ühendust võtnud finaalikülastaja kritiseeris teravalt Wembley turvameeskonda. «Arusaadav, et nii suurt rahvamassi on raske ohjas hoida, kuid seal polnud piisavalt turvatöötajaid ega politseid. Meie kõrval istusid inimesed lastega ja nad olid hirmul. Kui Itaalia viigivärava lõi, hakkasid kaks itaallast tähistama, aga said skinhead'idelt peksa,» sõnas ta.

«Üks meie seltskonnast jooksis seepeale toitlustusala juurde, et turvameest leida, aga need kutid olid seal 24-aastased lapsed. Politseid polnud aga üldse näha. Lõpuks tuli meie juurde naisturvatöötaja, aga teda hakati õllega loopima,» jätkas raadiosse helistanud kuulaja.

Märksõnad
Tagasi üles