Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEOD ⟩ Jalgpall võttis mõistuse: piletita Inglismaa fännid murdsid staadionile ja rikkusid teiste elamuse

Selline pilt avanes Wembley'i ümbruses pärast EMi finaali. FOTO: Joel Goodman/London News Pictures via ZUMA Wire/Scanpix

Paljude inglaste jaoks on jalgpall suurem kui elu. Paraku leidub ala sünniriigis ka neid, kes muidu vägevast vutikultuurist väga valesti aru saavad. 

Londonis peetud EMi finaali eel kirjutasime, et piletita fännid üritasid Wembley staadionile jõuga sisse murda. Täna selgus, et nii mõnelgi vandaalil see ka õnnestus. BBC teatel oli tegemist «väikese arvu inimestega», täpsemalt ei osatud või tahetud kirjutada.

«On väga kurb, et mõned inimesed, väike vähemus, seab spordiala oma käitumisega halba valgusesse. Aga see juhtum ei peegelda meie rahvusspordiala ja koondise fänne,» ütles kohalik terviseminister Edward Argar.

«Mulle pakuti staadionivärava kõrval raha, et oma akrediteeringu loovutaksin. Ma pole midagi sellist kunagi varem kogenud,» tunnistas kogenud BBC ajakirjanik Phil McNulty.

«Olukord Wembley'l oli hirmuäratav. Inimesed ründasid staadionit ümbritsevaid barjääre, et meeleheitlikult tribüünile murda. Paljud kukkusid rüseluse tagajärjel, lapsed olid kohkunud. Vahekäigud oli rahvast täis, isegi puuetega inimestele mõeldud ala uputas.»

Ta lisas: «Fännid, kes 55 aastase pausi järel olid ausalt tulnud meie koondise esimest suurt finaali vaatama, ei saanud etendust rahulikult nautida. Kindlasti ei pääsenud staadionile «vaid väike rühm» piletita pealtvaatajaid.»

Üks Itaalia toetaja sõnas, et ebaausalt staadionile tunginud inimesed lihtsalt kaaperdasid tema seltskonna kohad. Viisakalt lahkuda paludes sai külaline aga kaela sõimulaviini.

«Ma pole oma elus kunagi midagi nii jubedat näinud. Inimesed urineerisid tänavale ja tarvitasid narkootikume,» kirjeldas üks 38-aastane kolme lapse ema Wembley ümbruses toimunut. 

Tagasi üles
Back