Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Blogi ja galerii ⟩ Inglismaa alistas lisaajal Taani ja jalgpall on sammu kaugusel kodust

Euroopa meistrivõistlustel on jäänud pidada veel ainult üks kohtumine. Londonis legendaarsel Wembley staadionil selgus täna teine finalist, kelleks on Inglismaa, kes alistas lisaajal 2:1 Taani koondise.

Enne mängu:

Inglismaa ja Taani on ajaloos kohtunud 23 korda ning oodatult saanud inglased rohkem võidurõõmu tunda. Kui Inglismaal on ette näidata 13 võitu, siis taanlastel on lisaks viiele viigile viis võitu.

Taani kasuks räägib täna fakt, et just viimane mõõduvõtt nende koondiste vahel lõppes taanlaste võiduga. See matš toimus Londonis Wembley staadionil mullu 14. oktoobril ja lõppes Taani 1:0 võiduga.

Tänavusel EMil on Inglismaa olnud siiski edukam, sest senise viie kohtumisega pole neile löödud ainsatki tabamust. Kokku on neil näidata ühe viigi kõrval neli võitu ning need tulid Horvaatia, Tšehhi, Saksamaa ja Ukraina üle.

Taani on seevastu liikunud üha reipamal sammul. Turniiri alustati kahe kaotusega – Soomele ja Belgiale –, kuid seejärel saadi võidud nii Venemaa, Walesi kui ka Tšehhi üle.

Kindlasti tasub märkida, et kui Taanil on auhinnakapis ka EM-tiitel, siis Inglismaa parimaks saavutuseks on kaks poolfinaalikohta. Täna saab näha, kas taanlased jõuavad teist korda finaali või suudavad inglased viimaks esikohamänguni võidelda.

Tagasi üles
Back