Jalgpalli EMi veerandfinaalis alistas Inglismaa 4:0 Ukraina ning pääses poolfinaali, kus kohtub Taaniga.

Mänguskoori avas juba neljandal minutil Inglismaa kapten Harry Kane. Kui avapoolajal olid omad momendid ka Ukrainal, siis teist poolaega domineeris täielikult Inglismaa.

Kõik Inglismaa teise poolaja väravad sündisid pealöökidest. 46. minutil oli täpne Maguire, 50. minutil Kane ning 63. minutil Jordan Henderson. Inglismaa on esimene meeskonda EMide ajaloos, kes on ühes mängus löönud kolm peaga väravat.

Viimase kahe mänguga kolm väravat löönud Kane on jalgpalli suurturniiridel koondise eest skoorinud nüüd üheksal korral. Seda on sama palju, kui suutis Alan Shearer. Neist rohkem on Inglismaa eest löönud vaid Gary Lineker (10).

Poolfinaalis kohtub Inglismaa 7. juulil Londonis Taaniga, kes sai veerandfinaalis 2:1 jagu Tšehhist. Teise finalisti selgitavad 6. juulil Itaalia ja Hispaania.

Enne mängu

Inglismaa võitis D-alagrupis esikoha, alistades 1:0 nii Tšehhi kui ka Horvaatia, igipõlise rivaali Šotimaaga tehti väravateta viik. Kaheksandikfinaalis alistasid inglased kodusel Wembleyl teise igipõlise rivaali Saksamaa 2:0.

Ukraina oli C-grupis kolmas, pääsedes kaheksandikfinaali kõige kehvema kolmanda koha tiimina. Neile andis eelise löödud väravate arv, sest Hollandile kaotati 2:3, Põhja-Makedooniat võideti 2:1 ning Austriale jäädi alla 0:1. Kaheksandikfinaalis võideti lisaajal 2:1 Rootsit, kuid kohtumisele jättis pitseri ründaja Artem Bjesjedini ränk vigastus.

Omavahel on Inglismaa ja Ukraina kohtunud seitse korda, viimati kaheksa aastat tagasi. Inglismaa on võitnud neli mängu, Ukraina ühe ja kaks korda on lepitud viigiga. Muide, viimased kaks kohtumist on lõppenud just viigiga.