Karm pauk Itaaliale: EMil säranud Spinazzolat ootab ees pikk võistluspaus

Christopher Krutto
Leonardo Spinazzola (pikali) mängud on pikaks ajaks peetud.
Leonardo Spinazzola (pikali) mängud on pikaks ajaks peetud. Foto: Matthias Hangst/Scanpix

Itaalia koondis alistas eile jalgpalli EMi veerandfinaalis 2:1 Belgia, kuid sai ka ühe valusa tagasilöögi. Nimelt sai karmilt viga kaitsja Leonardo Spinazzola, kellel tuvastati rebenenud Achilleuse kõõlus.

28-aastane Spinazzola on kuulunud kindlalt Itaalia põhikoosseisu ja alustanud vasakkaitses Saapamaa rahvusesinduse viiest mängust neli. Ainuke, kus ta platsil ei käinud, oli alagrupi viimane kohtumine Walesi vastu, kui itaallastel oli edasipääs juba kindlustatud.

Vigastada saanud Spinazzola lahkus eile platsilt teisel poolajal. Koondise arstid kartsid kiirelt kõige halvemat ja kuigi alguses kahtlustati tal põlvevigastust, siis Sky Italia andmetel tuvastasid uuringud just Achilleuse kõõluse rebenemise.

Kuigi pole täpselt teada, pikaks tema vigastuspaus venib, siis selliste traumade puhul ollakse reeglina vähemalt pool aastat väljas, kui mitte kauem.