STATISTIKAPOMM ⟩ Belgial tuleb ajaloolise EM-tiitli nimel pureda järgmine kõva pähkel

Optibet
Romelu Lukaku on EM-finaalturniiril löönud kolm väravat.
Romelu Lukaku on EM-finaalturniiril löönud kolm väravat. Foto: Anatoly Maltsev

Jalgpalli EMi teise poolfinalisti selgitavad reedel kell 22 algavas kohtumises Belgia ja Itaalia.

Maailma edetabelis hoiab Belgia esimest ning Itaalia seitsmendat positsiooni. Optibet peab mängu eel soosikuks aga Itaaliat.

Itaalia alustas turniiri muljetavaldavalt, võites A-grupi täiseduga. Avamängus alistati 3:0 Türgi, siis 3:0 Šveits ning viimases kohtumises 1:0 Wales. Kaheksandikfinaaliks oli Itaalia sära aga tuhmunud, ent lisaajal teeniti siiski 2:1 võit Austria üle.

Ka Belgia lõpetas alagrupi täiseduga. Turniiri alustati 3:0 võiduga Venemaa üle, millele järgnesid 2:1 võit Taani ja 2:0 võit Soome üle. Kaheksandikfinaaliks sai Belgia Portugali näol raske vastase, kuid küpse mänguga teeniti 1:0 võit.

Kes kroonitakse Euroopa meistriks? Oma pakkumise saad teha SIIN.

Belgia suurim väravakütt on sel turniiril kolme tabamusega Romelu Lukaku, Itaalia eest jagavad seda tiitlit kaks väravat löönud Ciro Immobile, Manuel Locatelli ja Matteo Pessina.

Omavahel on Itaalia ja Belgia vastamisi olnud 22 korda. Itaalia on võitnud 14 ja Belgia neli kohtumist, neli mängu lõppesid viigiga. Viimati oldi vastamisi 2016. aasta EM-finaalturniiril, kui Itaalia teenis alagrupimängus 2:0 võidu.

Kuigi neljakordne maailmameister, on Itaalia Vana Maailma vutipeol triumfeerinud vaid korra ning seda 1968. aastal. Finaali jõudis Itaalia ka 2000. ja 2012. aastal, ent siis tuli vastu võtta vastavalt 1:2 kaotus Prantsusmaalt (kuldse väravaga) ning 0:4 kaotus Hispaanialt. Viimasel EMil jõudis Itaalia veerandfinaali, kus jäi penaltiseerias alla Saksamaale.

Belgia osaleb EM-finaalturniiril kuuendat korda. Parimal juhul jõuti 1980. aastal finaali, Roomas peetud mängus kaotati Lääne-Saksamaale 1:2. Viimasel EMil jõudis Belgia veerandfinaali, kus kaotas üllatuslikult 1:3 Walesile.

Kui kaugele jõuab EMil Belgia? Oma pakkumise saad teha SIIN.

Kuidas on meeskondadel läinud penaltiseeriates?

Itaalia viimased tulemused suurturniiridel:

2016 EM: 2:0 Belgiaga, 1:0 Rootsiga, 0:1 Iirimaaga, kaheksandikfinaalis 2:0 Hispaaniaga, veerandfinaalis 1:1 (penaltid 5:6) Saksamaaga

2018 MM: Ei kvalifitseerunud

MMile eelnenud maavõistlused: San Marinoga 7:0, Tšehhiga 4:0

Tulemused EMil: 3:0 Türgiga, 3:0 Šveitsiga, 1:0 Walesiga, kaheksandikfinaalis 2:1 Austriaga (lisaajal)

Belgia viimased tulemused suurturniiridel:

2016 EM: Itaaliaga 0:2, Iirimaaga 3:0, Rootsiga 1:0, Ungariga 4:0 ja Walesiga 1:3.

2018 MM: Panamaga 3:0, Tuneesiaga 5:2, Inglismaaga 1:0, Jaapaniga 3:2, Brasiiliaga 2:1, Prantsusmaaga 0:1 ja Inglismaaga 2:0.

EMile eelnenud maavõistlused: Kreekaga 1:1 ja Horvaatiaga 1:0.

Tulemused EMil: 3:0 Venemaaga, 2:1 Taaniga, 2:0 Soomega, kaheksandikfinaalis 1:0 Portugaliga