Hispaania koondise peatreener väravavahi jämedast veast: hea õppetund kõigile lastele (2)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Unai Simon peitis häbi täis silmad mängusärki.
Unai Simon peitis häbi täis silmad mängusärki. Foto: Stuart Franklin/Reuters/Scanpix

Hispaania jalgpallikoondise väravavaht Unai Simon pääses ehmatusega, sest tema ränga vea kiuste alistati EMi kaheksandikfinaalis Horvaatia.

24-aastane puurilukk tegi senise karjääri suurima apsu 20. minutil, mil ta lasi üle jala Pedri söödu, pall maandus omaväravas. Nõnda jäigi Hispaania vastu mängu iseloomu varakult kaotusseisu.

Unai Simon vaatab, kuidas pall võrku maandus.
Unai Simon vaatab, kuidas pall võrku maandus. Foto: WOLFGANG RATTAY/AFP/Scanpix

Simon ja tiim kosusid šokist aga üsna kiiresti. Enne poolajapausi lõi Pablo Sarabia viigivärava, 77. minutiks oldi peal juba 3:1. Tõsi, Horvaatia suutis mängu veel lisaajale viia, ent seal pani Hispaania oma paremuse maksma 5:3.

Kuigi väravaid kõmmutati mehiselt, rehabiliteeris Simon end pärast alguse krahhi, päästes mitmel puhul võistkonna halvimast. Väravavahti toetas mängu järel kogu tiimi.

«Unai andis hea õppetunni kõigile lastele üle maailma. Eksimused käivad jalgpalliga kaasas, aga ta reageeris apsule suurepäraselt. Ta tegi hiilgavaid tõrjeid, mistõttu ongi meil tema vastu jäägitu usaldus,» ütles Hispaania peatreener Luis Enrique.

Kapten Sergio Busquets: «Väravaolukorras oli kõvasti ebaõnne, kuid Unai tõestas, et ta on vaimselt väga tasakaalukas. Pärast eksimust tegutses ta ülikindlalt, särades nii mõnegi hiilgava tõrjega.»

Hispaania kohtub reedeses veerandfinaalis Šveitsiga, kes alistas Prantsusmaa.