BLOGI JA GALERII ⟩ Inglismaa alistas igipõlise rivaali Saksamaa ja jõudis EMil veerandfinaali (12)

Jalgpalli EMi seitsmendas kaheksandikfinaalis alistas Inglismaa 2:0 Saksamaa ning pääses veerandfinaali.

Enne mängu:

Maailma edetabeli järgi on favoriidiks Inglismaa, kes hoiab neljandat kohta. Saksamaa asub «alles» 12. tabelireal.

Omavahel on meeskonnad kohtunud 32 korda ja seni on kerge eelis Saksamaal, kes on võitnud 15 korral. Inglismaal on kirjas 13 võitu ja neljal korral on jäädud viiki. Viimane kohtumine jääb neil 2017. aastasse, kui sõprusmängus tehti 0:0 viik. Suurturniiril kohtuti viimati 2010. aastal, kui MMi veerandfinaalis võitis 4:1 Saksamaa.

Enne mängu on palju räägitud ka 1996. aasta EMi poolfinaalist, kus penaltiseerias eksis otsustaval hetkel Inglismaa koondise praegune loots Gareth Southgate. Kui kohtumine peaks penaltitele minema, siis võidab ilmselt Saksamaa.

Inglismaa on seni osalenud üheksas penaltiseerias, millest võidetud on vaid kolm.

3-4 vs. Lääne-Saksamaa, 1990 MM poolfinaal

4-2 vs. Hispaania, 1996 EM veerandfinaal

5-6 vs. Saksamaa, 1996 EM poolfinaal

3-4 vs. Argentina, 1998 MM kaheksandikfinaal

5-6 vs. Portugal, 2004 EM veerandfinaal

1-3 vs. Portugal, 2006 MM veerandfinaal

2-4 vs. Itaalia, 2012 EM veerandfinaal

4-3 vs. Colombia, 2018 MM veerandfinaal