Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Hiljuti Eestit koolitanud Tšehhi jõudis EMi veerandfinaali. Vassiljev: see pole šokk

Konstantin Vassiljev. FOTO: Madis Veltman

Jalgpalli EMil Hollandi alistamisega kaheksa parema hulka jõudnud Tšehhi väge sai mõni kuu tagasi tunda ka Eesti koondis: märtsi lõpus jäime MM-valikmängus alla 2:6. Kapten Konstantin Vassiljevi arvates ei olnud pühapäevane tulemus üleliia üllatav.

«Holland läbis alagrupiturniiri küll maksimumpunktidega, aga nad polnud algusest peale minu silmis favoriidid. Neil on küll huvitav noor koondis, kes aga pole veel ilmselt valmis väga kaugele jõudma,» rääkis Vassiljev Postimehele.

«Okei, neil läks mäng ka punase kaardi tõttu veidi käest, ent nad sattusidki kokku ebamugava vastasega, tugeva pähkliga. Tšehhi on tugev keskmik, kus mängivad mitmete tugevate liigade mehed. Enamus panustas Hollandile, aga see tulemus polnud šokk. Tšehhi võiduks pidid mingid asjad kokku langema ja täpselt nii läkski.»

Võrreldes märtsikuise Poolas Lublinis toimunud lahinguga on veerandfinalistide stiil EMil konservatiivsem. Loogiline, sest Eestil pole lihtsalt nii kõrge kvaliteediga pallureid vastu panna. Millised on aga Tšehhi peamised tugevused?

Rauno Sappinen lõi Tšehhile esimese, Henri Anier teise värava.  FOTO: Jana Pipar/jalgpall.ee

«EMil avaldatakse natuke suuremat vastupanu, kui meie märtsis suutsime. Kiirused on veidi – või isegi tunduvalt – kõrgemad. Praegu Tšehhil ei toimi kõik nii sujuvalt kui meie vastu, aga nad on hästi valmis, kompenseerides puudujääke tahtejõu ja füüsilise vormiga,» arutles Vassiljev.

«Nad on väga tugevad just võistkondlikult. Keskväljamehed jaksavad väga palju tööd teha, suutes mängu kontrollida või vastast piisavalt segada. Patrik Schick annab neile rünnakul enesekindlust. Ta näitas juba avamängus, et asju võib juhtuda igal pool.»

Keskväljamaestro võrdleb Tšehhi koondist Taaniga: mõlemal on ühtehoidev ja tugev kollektiiv. Omavahel minnaksegi laupäeval veerandfinaalis vastamisi. Kumb kannab favoriidikoormat?

«Usun, et neil on täiesti võrdsed võimalused. Kellel on natuke parem päev, läheb edasi,» vastas Vassiljev. «Aga kindlasti on üllatav, et üks neist jõuab EMi poolfinaali.»

Loe ka: 

Tagasi üles
Back