STATISTIKAPOMM ⟩ Wales tahab eelmisele muinasjutule järje kirjutada, kuid Taanil on veelgi parem stsenaarium

Optibet
Copy
Gareth Bale on Walesi koondise edukaim väravalööja 33 tabamusega, kuid viimases 14 koondisemängus pole ta väravat löönud.
Gareth Bale on Walesi koondise edukaim väravalööja 33 tabamusega, kuid viimases 14 koondisemängus pole ta väravat löönud. Foto: ALBERTO LINGRIA

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste esimeses kaheksandikfinaalis kohtuvad laupäeval kell 19 Wales ja Taani.

Wales mängis A-grupis, kus teenis täiseduga lõpetanud Itaalia järel teise koha. Võidu, viigi ja kaotuse teeninud Wales kogus neli punkti, mida oli sama palju kui Šveitsil, ent parem väravate vahe andis eelise neile. Wales lõi alagrupiturniiril kolm väravat ning lubas endale lüüa ühe. Koondise edukaim väravalööja on praegu kahe tabamusega Xherdan Shaqiri.

Olgu mainitud, et Shaqiri kuulub nüüd koos Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku ja Ivan Perišićiga auväärsesse klubisse. Vaid need neli mängijat on skoori teinud nii 2014. aasta MMil, 2016. aasta EMil, 2018. aasta MMil ja nüüd siis ka tänavusel EMil.

Kes kroonitakse Euroopa meistriks? Heida pilk tõenäosustele SIIT!

Taani jaoks algas EM mäletatavasti šokiga, kuid B-grupist suudeti siiski täiseduga lõpetanud Belgia järel teisena läbi tulla. Taani teenis küll sarnaselt Soome ja Venemaaga kolm punkti, kuid parem väravate vahe viis nad kaheksandikfinaali. Taanlased kostitasid vastaseid viie väravaga ning lasid endale lüüa neli. Parim väravakütt on seni kahe tabamusega Yussuf Poulsen.

Suurturniiridel pole Wales ja Taani varem vastamisi olnud, kuid omavahel on varasemalt peetud kümme vutilahingut. Wales on neist võitnud neli ning Taani kuus. Viimased mängud peeti 2018. aastal Rahvuste liigas. Koduväljakul teenis Taani 2:0 ja võõrsil 2:1 võidu.

Alles teist korda EM-finaalturniiril mängiv Wales jõudis kohe ka teist korda järjest alagrupist edasi. 2016. aasta edu kordamiseks on veel pikk tee minna, sest viis aastat tagasi mängis Wales koguni poolfinaalis, kus tuli tunnistada hilisema tšempioni Portugali 2:0 paremust.

Seevastu Taani jõudis EMil alagrupist edasi esimest korda üle 17 aasta. Viimati juhtus see 2004. aastal, kuid siis lõpetas Taani teekonna veerandfinaalis 3:0 võidu teeninud Tšehhi. Kuid ei maksa ära unustada fakti, et Taani puhul on tegu 1992. aasta Euroopa meistriga.

Kui kaugele jõuab Taani EM-finaalturniiril? Maguse panuse leiad SIIT.

Kuigi Taani ja Wales pole kordagi mänginud viiki, tasub siiski üle vaadata mõlema meeskonna ajalugu penaltiseeriates. Walesi puhul on asi lihtne – nemad pole võistlusmängudes kunagi penaltiseerias osalenud.

Taani on aga neljas ning neist pooled on lõppenud edukalt. Penaltiseeria 5:4 võit teeniti 1992. aasta EMi poolfinaalis Hollandi üle ning 4:2 võit 1995. aasta konföderatsioonide karikaturniiri alagrupimängus Mehhiko üle. 1984. aasta EMi poolfinaalis jäi Taani penaltiseerias 4:5 alla Hispaaniale ning 2018. aasta MMi kaheksandikfinaalis 2:3 Horvaatiale.

Walesi viimased tulemused suurturniiridel:

2016 EM: Slovakkiaga 2:1, Inglismaaga 1:2, Venemaaga 3:0, kaheksandikfinaalis Põhja-Iiriga 1:0, veerandfinaalis Belgiaga 3:1, poolfinaalis Portugaliga 0:2

2018 MM: Ei kvalifitseerunud

EMile eelnenud maavõistlused: Prantsusmaaga 0:3, Albaaniaga 0:0

Tulemused EMil: 1:1 Šveitsiga, 2:0 Türgiga, 0:1 Itaaliaga

Taani viimased tulemused suurturniiridel:

2016 EM: ei kvalifitseerunud.

2018 MM: Peruuga 1:0, Austraaliaga 1:1, Prantsusmaaga 0:0 ja kaheksandikfinaalis Horvaatiaga 1:1 (penaltid 2:3).

EMile eelnenud maavõistlused: Saksamaaga 1:1 ning Bosnia ja Hertsegoviinaga 2:0.

Tulemused EMil: 0:1 Soomega, 1:2 Belgiaga, 4:1 Venemaaga

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles