UEFA asus kaitsesse: nad ise tahtsid pärast Erikseni terviseriket edasi mängida

Karl-Joosep Küngas
Taani koondise mängumehed enda tähtmängija kõrval seismas.
Taani koondise mängumehed enda tähtmängija kõrval seismas. Foto: Friedemann Vogel/EPA/Scanpix

Jalgpalli EMi kindlasti ärevaim hetk ja sellele järgnenu pakub endiselt palju kõneainet. Jutt on mõistagi Taani tähtmängija Christian Erikseni terviserikkest, pärast mida veel Taani ja Soome koondislased väljakule tulema pidid. UEFA sõnul oli kõik mängijate endi otsustada.

Erikseni tabas Taani koondise kohtumises Soomega terviserike avapoolaja viimastel minutitel ning temale esmaabi osutamiseks kulus mõistetavalt palju aega. Taanlane toimetati väljakult otse haiglasse, kus peagi saabus meeldiv teade, et temaga on kõik korras.

Nõnda andis UEFA koondistele valiku, kas mängida kohtumine kohe lõpuni või teha seda järgmisel päeval. Pärast koosolekut otsustati samal päeval väljakule naasta ja seda soovis ka Eriksen ise.

UEFA sai hiljem sellise nõudmise pärast palju kriitikat, kuid nüüd osutasid nad ennast kaitsta. «Mängu jätkumise poolt olid nii Taani kui ka Soome mängijad. Nendelt tuli see avaldus meile,» teatas UEFA Taani meediale.

Taani jalgpallilegend Michael Laudrup kritiseerib ikkagi Euroopa alaliitu. Nende sõnul olnuks mõlemal koondisel veelgi raskem mängida järgmisel päeval, sest und nii kergelt ilmselt keegi ei saanudki.

Soome võitis tolle kohtumise lõpuks teise poolaja väravast 1:0. Järgmise kohtumise peab Taani juba 17. juunil koduväljakul Belgiaga.