Itaalia võitis EMi avamängus Türgit

Rasmus Vatter
, Suvereporter
Lorenzo Insigne tähistamas itaallaste kolmandat väravat.
Lorenzo Insigne tähistamas itaallaste kolmandat väravat. Foto: MIKE HEWITT/SCANPIX

Rooma olümpiastaadionil toimunud jalgpalli Euroopa meistrivõistluste avamängus võitis Itaalia Türgit 3:0.

Avapoolaeg möödus suuremalt jaolt saapamaa koondise kontrolli all, kuid türklaste väravavahti liiga palju ei testitud. Ainsaks erandiks oli Chiellini pealöök, mille Cakir oskuslikult üle lati lükkas. Esimese poolaja lõpus nõudsid itaalia mängijad ka penaltit, mille kohtunik otsustas miskipärast andmata jätta.

Teine poolaeg möödus samuti itaallaste taktikepi all ja kohe alguses suudeti see ka väravaks vormistada, pärast seda kui Domenico Berardi tsenderduse lükkas Mehit Demiral 53. minutil oma väravasse. Teise värava tagus türklaste puuri Ciro Immobile, peale seda kui Cakir 66. minutil palli enda ette tõrjus. Tulemuse vormistas 79. minutil Napoli pallivõlur Lorenzo Insigne.

Itaaliat ja Türgit ootavad veel alagrupis ees kohtumised Walesi ja Šveitsiga.