Favoriit Prantsusmaa andis EMiks tormihoiatuse

Karl-Joosep Küngas
Prantsusmaa tähtründaja Kylian Mbappe.
Prantsusmaa tähtründaja Kylian Mbappe. Foto: Anthony BIBARD via www.imago-images.de/imago images/PanoramiC/Scanpix

Valitsev jalgpalli maailmameister Prantsusmaa soovib kindlasti teha 2016. aasta EMiga võrreldes vigade paranduse ning finaalikaotus tiitliks vormistada.

Suurfavoriidina EMile sõitev Prantsusmaa pidas enne suurvõistlust viimase kontrollkohtumise, kui koduväljakul võõrustati Walesi koondist. Kohtumist täielikult valitsenud prantslased said ka väärilise tasu.

Walesi jaoks hakkas vanker allamäge veerema 26. minutil, mil Liverpooli kaitsemängija Neco Williams takistas käega väravasse minevat palli. Kohtunik karistas teda punase kaardiga ning pärast seda polnud enam kahtlust, kes selle mängu enda kasuks pöörab.

Mänguskoori avas 35. minutil Kylian Mbappe, kes jõudis esimesena Walesi väravavahist Danny Wardist tagasi põrkunud pallini. Teisel poolajal lisasid oma väravad veel ka Antoine Griezmann ja Osmane Dembele.

3:0 skooriga lõppenud mängus oleks võinud veelgi enam tabamusi tulla, kui Walesi poleks päästnud just Ward. Puurilukk tegi kokku koguni üheksa tõrjet ning oli selgelt Walesi parim mängumees.

EMil Prantsusmaal midagi kerget pole, sest kuulutakse tõelisesse surmagruppi. Ungaris ja Saksamaal toimuval alagrupiturniiril tuleb lisaks võõrustajatega vastamisi minna veel ka valitseva Euroopa meistri Portugaliga.