Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Itaalia koondise jalgpallurid toodi vaktsiinijärjekorras ette poole

Ciro Immobile on üks 28 Itaalia koondise mängijast, kes sai esmaspäeval vaktsineeritud. FOTO: Fabrizio Corradetti/ZUMAPRESS.com

Suur osa jalgpalli EM-finaalturniirile minevast Itaalia jalgpallikoondisest sai esmaspäeval koroonaviiruse vaktsiini.

Itaalias on vaktsineerimise tempo aeglane, sest 60 miljonist inimesest on vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud 29,9 miljonit inimesest, neist 6,3 miljonit on täielikult vaktsineeritud. Itaalia vaktsineerib inimesi vanuserühmade järgi, alustades vanematest.

Jalgpalli EM-finaalturniir on riigile aga sedavõrd tähtis, et jalgpallurid toodi vaktsiinijärjekorras ette poole. Esmaspäeval saidki 28 koondise kandidaati Rooma ja Milano haiglates esimese süsti.

«Tahan tänada haigla personali nende külalislahkuse eest,» sõnas Rooma haiglas vaktsineerimas käinud ründaja Ciro Immobile. «Mul on hea meel ja uhke tunne, et olen kätte saanud esimese süsti. Vaktsineerimine on oluline ja loodetavasti saavad peagi kõik kaitstud.»

Itaalia meedia andmetel said jalgpallurid Moderna vaktsiini. Esialgu jäid kaitsesüstita need mängijad, kes teenivad leiba välisklubides. Samuti peavad oma korda veel ootama AS Romas mängivad koondise kandidaadid, kes ei saanud end vaktsineerida Euroopa liiga poolfinaali tõttu.

Tagasi üles
Back